webinfo

A+ A A-

Bečej: Sportisti godine Ana Reka Komaromi i Marko Erdeljan

b_400_0_16777215_00_images_Pehar.jpgU petak, 27. decembra, u svečanoj sali opštine Bečej, održan je izbor sportiste Bečeja za 2019. godinu.

 

Najbolja sportistkinja Bečeja u 2019. godini je karatistkinja karate kluba Bečej, Ana Reka Komaromi, dok je najbolji sportista Marko Erdeljan, kuglaš kuglaškog kluba "Vojvodina" iz Bačkog Gradišta.
Ana Reka Komaromi je, između ostalog, osvojila titulu prvaka Evrope, dok se Erdeljan okitio titulom svetskog prvaka na kadetskog planetarnom prvenstvu u Češkoj.

Prvo mesto, među nominovanim ekipama, osvojio je Ženski kata tim karate kluba Bečej, drugo mesto pripalo je ženskoj ekipi karate kluba "BPS", a treće kuglaškom klubu Vojvodina iz Bačkog Gradišta - juniorima.

Među sportskim organizacijama, najbolji je bio Džudo klub "Mladost" iz Bečeja, slede ih Odbojkaški klub Bečej i ženski odbojkaški klub Bečej.

Za najuspešnijeg trenera izabran je Atila Komaromi - karate klub Bečej, sledi ga Lazar Dabižljević - fudbalski klub "Vojvodina" Bačko Gradište, dok je na trećem mestu Milan Kaćanski - kuglaški klub "Vojvodina" takođe iz Bačkog Gradišta.

Najbolji među nominovanim sportskim radnicima je Milorad Rakić, Savez sportova opštine Bečej.

U konkurenciji radničkog sporta i rekreacije, u pojedinačnoj konkurenciji, priznanje je pripalo Stani Baćinski, koja je inače izabrana i za najuspešniju sportistkinju same Radničke olimpijade. U ekipnoj konkurenciji radničkog sporta, kod žena je najuspešnijija reprezentacija u stonom tenisu, a kod muškaraca reprezentacija opštine u košarci.

U školskom sportu kod osnovaca, najuspešnija je OŠ „Zdravko Gložanski“, drugo mesto osvojila je OŠ „Sever Đurkić“, a treće je pripalo OŠ „Šamu Mihalj“. Kod srednjoškolaca prva je bila Gimnazija, Ekonomsko-trgovinska škola druga, a Tehnička škola treća.

Što se tiče samih sportista, oni su podeljeni po uzrastu.
Mlađe pionirke:
1. Reka Varga, plivačica
2. Sonja Vukšić, kikbokserka
3. Neda Stojadinović, karatistkinja.

Mlađi pioniri:
1. Zalan Sirbik, kajakaš
2. Mateja Molnar, kajakaš
3. Aleks Poljak, stonoteniser

Pionirke:
1. Katarina Kiš, karatistkinja
2. Timea Erdeg, plivačica
3. Aleksandra Gavrić, karatistkinja

Pioniri:
1. Stefan Nićin, plivač
2. Hunor Radatovič, kuglaš
3. David Lapiš, stonoteniser.

Kadetkinje:
1. Ana Reka Komaromi, karatistkinja
2. Jovana Ječanski, plivačica
3. Lucia Bovanović, karatistkinja.

Kadeti:
1 Marko Mišković, kajakaš
2. Veljko Mišković, karatista
3. David Ferčik, karatista.

Juniorke:
1. Milica Stojšić, kik bokserka
2. Kinga Komaromi, karatistkinja
3. Nataša Marković, kuglašica.

Juniori:
1. Marko Erdeljan, kuglaš
2. Aleksandar Stojkov, džudista
3. Nikola Vlajkov, kik bokser.

Seniorke:
1. Aleksandra Radić, plesačica
2. Ksenija Medić, kik bokserka
3. Karolina Kalapoš

Seniori:
1. Marko Tomićević, kajak
2. Miroslav Oparinica, karatista
3. Nenad Kudrić, fudbaler.

SLIČNE VESTI IZ DRUŠTVA

  • ginekoloskaordinacijakikic

POSLEDNJE DODATO

  • Rehab

SERVISNE

IMPRESUM: Naziv medija: WEBINFO* Registarski broj: IN000118* Osnivač: INFO-NB* Matični broj osnivača: 28028512* sedište osnivača: Milorada Popova 1, Novi Bečej* Glavni urednik: Tijana Janković