Rukometaši „Jedinstva“ koji su prošle nedelje savladali „Jugović“ iz Kaća na domaćem terenu (više o toj utakmici OVDE), igrali su u drugom kolu Super B lige protiv „Lavova BP“ u hali Tikvara u Bačkoj Palanci u nedelju, 29. septembra, gde su zabeleželi pobedu rezultatom 26 – 30.

Gosti su poveli već u drugom minutu golom Spasojeva, a odmah potom i u trećem golom Crnjina. Ipak, domaćin je uspeo da izjednači i da održi tempo do kraja prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 14 – 14. Igrači „Jedinstva“ izašli su na teren u drugom poluvremenu nepokolebani i već u 31. minutu uspostavili rezultatsku dominaciju koju su održali do kraja drugog poluvremena i pobede ukupnim rezultatom 26 – 30.

Golove za „Jedinstvo“ su ovog puta dali Ivan Spasojev (devet); Jovan Ristić (šest); Strahinja Ristić (četiri poena); Vladimir Antonović, Ivan Crnjin i Miroslav Macura po tri i Miloš Fodok i Milan Labus po jedan poen.

Među „Lavovima“ najviše golova je postigao Aleksa Đurković – osam, slede ga Vladimir Čupković i Đorđe Stanojev sa po četiri; Filip Grubor i Marko Urošev sa po tri; i Danilo Radović i Dejan Miljković sa po dva postignuta gola.

I na ovaj utakmici za najboljeg igrača proglašen je Dušan Radanović iz RK „Jedinstvo“ iz Novog Bečeja.

Momci koje trenira Mihajlo Petković u trećem kolu Super B lige sastaju se u subotu, 5. oktobra, sa ekipom „Vrbas Petrol“ u sportskoj hali u Novom Bečeju.