Prva tri dana aprila u opštini Novi Bečej rezervisana su za edukacije mladih o Evropskoj uniji u okviru projekta koji sprovodi fond “Evropski poslovi” pri AP Vojvodini.

Učenici svih osnovnih škola i Srednje škole proći će ovu kratku edukaciju u ova tri dana.

Kako je istakao Milan Čežek, Fond “Evropski poslovi” je firma čiji je osnivaš skupština autonomne pokrajine Vojvodine, a koja se pretežno bavi edukacijama u oblasti pisanja projekata. Govoreći o programu namenjenom osnovcima, on je rekao: “Deca šestog razreda uče o Evropi kao geografskom pojmu, ali niko ne kaže deci šta je to Evropska unija i kako ona funkcioniše. Naš zadatak je da to ispričamo, dakle, koji su razlozi nastanka EU i njen istorijat. Ovo mi organizujemo zajedno sa Evropskom delegacijom, EU info point, odnosno sa njihovom ispostavom u Novom Sadu, i, onda, na kraju predavanja, nakon što im sve ispričamo, puštamo im kviz da bismo videli kako su oni to shvatili i razumeli”.

U utorak, 2. aprila, učenici OŠ “Miloje Čiplić”, prisustvovali su jednoj od ovih edukacija, a tom prilikom, Biljana Banjac, direktor ove ustanove, ukazala je na značaj ovakvih radionica. “Naša škola odlučila da malo modernizuje, internacionalizuje, odnosno evropeizuje samu školu i nastavu i veoma nam znači ova edukacija. Mi smo doneli Evropski razvojni plan koji podrazumeva da razvijamo upravo ovakve edukacije, odnosno da naši učenici budu što više upoznati sa EU, mogućnostima koje pružaju razni fondovi, pogotovu oni koji se odnose na obrazovanje i jako nam je drago da smo u saradnji sa lokalnom samoupravom došli do ove edukacije i stupili u kontakt sa Fondom “Evropski poslovi“ koji će nam ubuduće pomagati da još više koristimo evropske fondove koji su nam na raspolaganju” rekla je Banjac.


NAJPOPULARNIJE NOVI BEČEJ

Prijavite se za dobijanje s…

Organizatori akcije “Posadi svoj hlad” ...

januar 04, 2021

Bečej: Zaključno sa 4. ja…

Bečej: Zaključno sa 4. januarom - 270 akt...

januar 04, 2021

Bečej: U sredu akcija dobr…

U sredu 6. januara od 8 do 12 časova, u O...

januar 04, 2021

Bečej: Zaključno sa 10. j…

Bečej: Zaključno sa 10. januarom - 193 ak...

januar 10, 2021

Književnost kao mala besmr…

Intervju: Dario Tenžera, autor knjiga „P...

januar 10, 2021

Bečej: Odeljenje fizikalne…

Odeljenje fizikalne medicine i rehabilitaci...

januar 11, 2021

Italiko upošljava 4 lica

Italiko upošljava 4 lica. ...

januar 11, 2021

Pčelari prijavili Lidl tr…

Savez pčelarskih organizacija Srbije (SPOS...

januar 12, 2021

NAJNOVIJE

Savez pčelarskih organizacija Srbije (SPOS) objavio je ...

Italiko upošljava 4 lica. ...

Odeljenje fizikalne medicine i rehabilitacije do daljnje...

Intervju: Dario Tenžera, autor knjiga „Potiska vila...

Bečej: Zaključno sa 10. januarom - 193 aktivnih sluča...

U sredu 6. januara od 8 do 12 časova, u OŠ "Zdravko Gl...

NAJČITANIJE

Organizatori akcije “Posadi svoj hlad” pozvali su sv...

Bečej: Zaključno sa 4. januarom - 270 aktivnih slučaj...

U sredu 6. januara od 8 do 12 časova, u OŠ "Zdravko Gl...

Bečej: Zaključno sa 10. januarom - 193 aktivnih sluča...

Intervju: Dario Tenžera, autor knjiga „Potiska vila...

Odeljenje fizikalne medicine i rehabilitacije do daljnje...

FLICKR