U utorak, 16. oktobra, u Domu kulture u Novom Bečeju, održano je predavanje o dejstvu, štetnosti i posledicama konzumiranja alkohola namenjeno učenicima Srednje škole Novi Bečej.

 

Predavači su bili dr Tanja Neatnica, Zoltan Filep i Dunja Radin, a fokus je bio na alkoholizmu kod mladih kao pojavi koja uzima sve većeg maha u našem društvu i posledicama koje alkohol ostavlja kako na organizam pojedinca, tako i na društvo kao celinu. Govoreći o današnjem predavanju, dr Tanja Neatnica rekla je: “Namenjeno je mladim ljudima sa idejom da svoja dosadašnja znanja potvrde, da se upoznaju sa kompleksnim medicinskim, ali i drugim, socijalnim problemima zloupotrebe alkohola. Pre svega, namenjeno je jednom ozbiljnom osvešćivanju mladih o tome kakvu odgovornost treba da preuzmu za svoj život ako odluče da im alkohol bude sredstvo kojim će da rešavaju svoje životne probleme”. Ona je istakla i da je ovo samo jedan od načina da se pomogne u prevenciji zlouptrebe alkohola, ali da postoje i mnogi drugi načini na koje se može delovati. Prema njenim rečima, prva i osnovna u ovom nizu je porodica jer se u okrilju porodice formiraju vrednosni sistemi mladog čoveka. Ipak, ona se nije ograničila, isključivo, na porodicu: “Bitan je i odnos kompletnog socijalnog okruženja ponudom mogućnosti za kvalitetnije provođenje slobodnog vremena, pre svega. Ovo je multidimenzionalna, multisektorska problematika

Direktor Srednje škole Novi Bečej, Anita Bojić Perkin, objasnila je da je inicijator ovog skupa bila, upravo, Srednja škola. Komentarišući održano predavanje, ona je rekla: “Zapravo, ne bih mogla izdvojiti nijedan deo predavanja. Izuzetno su korisna sva predavanja koja smo imali. Tako da, sa određenog ugla, iz svoje struke, svako od ovih predavača je istakao ono što je najvažnije što bi jedna mlada osoba trebalo da zna. Zaista su neki elementi, neki kadrovi i neke priče koje smo čuli duboko potresne i verujem da će uticati na naše učenike da, pre nego što se odluče da koriste alkohol, dobro razmisle o tome”.


NAJPOPULARNIJE NOVI BEČEJ

Produženje roka izvođenja…

Opština Bečej obaveštava o novom produž...

oktobar 09, 2020

Posao za elektromehaničara…

Posao za elektromehaničara u Novom Bečeju...

oktobar 14, 2020

Posao za jednog referenta r…

Posao za jednog referenta reklamacija u Pol...

oktobar 14, 2020

Bečej: Građani biraju gde…

Građani opštine Bečej i ove godine moći...

oktobar 14, 2020

8. Bečejski festival monod…

Osmi Bečejski festival monodrame „Be:fem...

oktobar 14, 2020

Batez obišao teren u OŠ …

Fotografija: Opština BečejPokrajinski s...

oktobar 14, 2020

Novi Bečej: Nove mere kriz…

Opštinski štab za vanredne situacije opš...

oktobar 14, 2020

Novi Bečej: Prvi „VINOFE…

Klaster Potiskog regiona u saradnji sa turi...

oktobar 14, 2020

NAJNOVIJE

Danas je održana treća sednica Skupštine opštine Be...

U četvrtak 22. oktobra, sa početkom u 19 sati, u Domu ...

U subotu je održan prvi "Vinofest Potisja", organizovan...

Posao za terenske komercijaliste. ...

Pozorišna manifestacija „Dani Laze Telečkog“ koja ...

Klaster Potiskog regiona u saradnji sa turističkom orga...

NAJČITANIJE

Opština Bečej obaveštava o novom produženju roka izv...

Posao za elektromehaničara u Novom Bečeju. ...

Posao za jednog referenta reklamacija u Poletu. ...

Građani opštine Bečej i ove godine moći će da se iz...

Osmi Bečejski festival monodrame „Be:femon“ svečan...

Fotografija: Opština BečejPokrajinski sekretar za sp...

FLICKR