U subotu, 26. novembra u SRC “Jedinstvo“ odigrana je rukometna utakmica 10. kola između RK “Jedinstvo“ iz Novog Bečeja i RK “ Vrbas“ iz Vrbasa. Rezultat nerešen 30:30.

U izuzetno napetoj utakmici vodila se prava borba za svaki gol. Meč je obilovao kaznama, sedmercima i kontrama, a tokom skoro cele utakmice rukometaši Jedinstva su dominirali na parketu, završavajući prvo poluvreme sa rezultatom od 15:14.

Drugo poluvreme je započelo još borbenije, kada su naši momci i dalje vodili igru, međutim gosti su počeli voditi sa 4 gola, ali su ih u poslednjim minutama igre naši rukometaši sustigli, a najveću radost navijačima su priredili u poslednjim sekundama utakmice, kada je sa sedmercem rezultat izjednačen na 30:30.

Prema izjavi Dragoljuba Vijatova, predsednika RK “Jedinstvo”, zadovoljni su ovom jesenjem sezonom, samim tim, što su i planirali da budu među 4 najbolje ekipe na tabeli od ukupno 12 ekipa, koliko ih se nalazi u Prvoj ligi “Sever”.
Ovim nerešenim rezultatom naši rukometaši su se pomerili na 3.mesto, koje trenutno dele sa Vrbašanima, sa kojima su i odigrali ovu nerešenu utakmicu.
Poslednju utakmicu u polusezoni RK ”Jedinstvo” će odigrati u Crvenki protiv istoimene ekipe.
Nastavak takmičenja posle pauze će početi u martu.