Rukometaši „Jedinstva“ odigrali su u subotu, 7. decembra, 11. kolo Super B lige, poslednje u jesenjem delu sezone. Gostojući u Smederevu protiv RK „Smederevo“, Novobečejci su izvojevali pobedu na terenu rezultatom 18 – 24.

Naši momci poveli su već u drugom minutu golom Crnjina i tokom celog prvog poluvremena držali se postojano. Ekipa Smedereva borila se da zaustavi igrače „Jedinstva“ postigavši izjednačenja u dvanaestom i petnaestom minutu igre, međutim, ovi su uspeli oba puta da se „odlepe“ rezultatski i da završe prvo poluvreme rezultatom 7 – 11.
U drugom delu utakmice situacija je bila mnogo izvesnija, „Jedinstvo“ je iskoristilo dobar temelj udaren na početku utakmice i zadržalo rezultatsku razliku ne dopustivši domaćinima ni da izjednače, a, kamoli, da povedu. Utakmica je završena sa šest golova razlike u korist „Jedinstva“, konačnim rezultatom 18 – 24, a za igrača utakmice proglašen je Goran Živkov.

Golove za „Jedinstvo“ postigli su: Nemanja Brojčin (6), Jovan Ristić (1), Đorđe Vujackov (1), Ivan Crnjin (4), Strahinja Ristić (4), Miroslav Macura (3), Milan Labus (1) i Ivan Spasojev (4).
Za ekipu iz Smedereva golove su dali: Vukašin Dizdar (1), Dušan Stojković (3), Nenad Martić (2), Marko Jokić (4), Danijel Đorđević (1), Nikola Stanković (1), Mihajlo Mladenović (1) i Miloš Blagojević (5).

Ovom utakmicom završen je jesenji deo ligaškog takmičenja novobečejskog „Jedinstva“, a sledeća utakmica koja će se igrati u dvanaestom kolu lige predviđena je za subotu, 29. februar kada bi „Jedinstvo“ trebalo da se suoči sa ekipom „Jugović“ iz Kaća u gostima.

Ono što ekipu trenera Mihajla Petkovića očekuje ove godine jeste finale Kupa Vojvodine koje će se igrati u utorak, 17. decembra u SRC „Jedinstvo“ u Novom Bečeju. U finalu Kupa „Jedinstvo“ dočekuje igrače „Proletera“ iz Zrenjanina u 20 časova.
Istog dana, u finalu u Novom Bečeju će se suočiti i ženske ekipe i to ŽRK „Vrbas“ iz Vrbasa i ŽRK „Železničar“ iz Inđije sa početkom u 17.45 časova.

Ulaznice za pojedinačne utakmice koštaće 150 dinara, a dnevne 200 dinara.