U subotu, 10.septembra na Gradskom stadionu u Novom Bečeju pred oko 200 navijača odigrana je derbi utakmica 5.kola Vojvođanske lige „Istok“ između FK „Jedinstvo“ iz Novog Bečeja i FK “Kozara” iz Banatskog Velikog Sela. Rezultat 0:3 u korist gostiju.

Prvi gol je postigao Knežević Ivan u 33. minutu, drugi je u 52. minutu dao Reljić Dejan, a treći u 90. minutu Ivanović Dejan, svi iz gostujućeg tima.

Na utakmici je 5 domaćih igrača dobilo opomene, dok iz gostujuće ekipe njih dvojica zbog nesportskog ponašanja i bezobzirnog starta.

„Sezona je počela 13.avgusta i od tada smo odigrali 4 utakmice sa tri pobede i jednim porazom. Ovo nam je drugi poraz u sezoni i sa dosadašnjeg 4. mesta ćemo malo pasti na tabeli“ -izjavio je Rudolf Guci, predsednik Upravnog odbora FK “Jedinstvo“ Novi Bečej.

U toku trajanja utakmice u posebnoj kutiji su se sakupljali dobrovoljni prilozi namenjeni lečenju Čikoš Žolta, a takođe su i igrači i cela fudbalska uprava dali svoj novčani doprinos.
Sledeća utakmica će se odigrati u Banatskim Karlovcima sa FK „Proleter“.