BEČEJ - Vaterpolisti Radničkog osvojili su Kup Srbije, pošto su večeras u finalu u Bečeju pobedili Partizan 5:4 (1:0, 2:1, 2:2, 0:1).

Dva gola za Radnički postigaoje Petković, a po jednom u strelce su se upisali Dedović, Popović i Trajković. Pogotke za Partizan dali su Mandić, Tanasković, Gogov i Jakšić.

Radnički je večerašnjim trijumfom stigao do prvog trofeja u Kupu Srbije. Partizan je ostao na 23 osvojena nacionalna kupa.

Kragujevčani su u polufinalu pobedili Crvenu zvezde, a Partizan ekipu Vojvodine.

Partizan Rajfajzen – Radnički 4:5 (0:1, 1:2, 2:2, 1:0)
BEČEJ - Bazen: "Đorđe Predin Badža". Gledalaca 1.000. Sudije: Ovjin Putinković i Ivan Raković (obojica iz Beograda). Igrač više: Partizan 11 (1), Radnički 10 (3). Dva igrača više: Partizan 2 (1). Peterci: Partizan 1(1), Radnički 1 (1). Crveni karton: Toholj (Radnički).

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević, Gilen, Mandić 1, Vico, Subotić, Repanović, Gogov 1, Jakšić 1, Manojlović, Tanasković 1, Stojanović, Asanović, Osmanović, Lazić.
RADNIČKI: Radić, Trajković 1, Popović 1, Marković, Miličić, Vrlić, Ćirić, Basara, Vuksanović, Dedović 1, Ćuk, Petković 2, Živojinović, Toholj.

TOK UTAKMICE

I četvrtina

Petković je doveo Radnički u vođstvo početkom prve četvrtine. Napadači oba tima nisu se proslavili do kraja prve četvrtine pošto nije bilo golova u prvih osam minuta.

II četvrtina

Crno-beli stižu do izjednačenja u drugoj četvrtini preko Mandića sa peterca. Usledila su potom dva gola Kragujevčana. Prvo je Petković povisio na 2:1, a onda je Dedović sa peterca bio siguran za 3:1.

III četvrtina

Tanasković na početku treće četvrtine smanjuje vođstvo Radničkog na 3:2. Radnički nije iskoristio igrača više, kao ni Partizan. Crno-beli nisu postigli gol sa igračem više od početka utakmice. Trajković je kaznio promašaje Partizana i povećao vođstvo Kragujevčana na 4:2. Gogov je iskoristio prednost igrača više i smanjio na 4:3. Oba tima nisu iskoristila po nekoliko napada, a onda je Popović iskoristio igrača više i ponovo doneo dva gola prednosti Radničkom. U poslednju četvrtinu Radnički je ušao sa plus dva.

IV četvrtina

Sudije su na startu poslednje četvrtine poništile gol Subotiću, a Vujasinović se žestoko usprotivio ovoj odluci. Golmani su bili na visini zadatka u prvih 5 minuta poslednje četvrtine, pošto nije bilo golova na obe strane. Na oko tri minuta pre kraja Jakšić je smanjio na 5:4. Oba tima potom nisu iskoristila po napad, a Radić je na oko 90 sekundi pre kraja odličnom intervencijom zaustavio šut Mandića. Do kraja utakmice nije bilo golova, a trofej je po prvi put otišao u Kragujevac.

izvor: kurir.rs