Error in function loadImage: The image could not be loaded.

Error in function redimToSize: The original image has not been loaded.

Error in function saveImage: There is no processed image to save.

Stonoteniski klub Bečej je prošle nedelje organizovao još jedan u nizu sjajnih i dobro posećenih međunarodnih turnira.

Na Otvorenom prvenstvu Bečeja za mlađe kategorije (zabaviste, mini-kadeti, kadeti) u OSC „Mladost“ nastupilo je 190 stonotenisera iz 28 klubova sa teritorije Rumunije i Srbije. Najbrojniju ekspediciju imali su domaćini (10) i STK Vojvodina iz Bačkog Gradišta.

Bečejci su bili uspešni na svom bunjištu, osvojili su tri medalje. Zlatni u konkurenciji mini-kadeta (1-2. razredi osnovne škole) pripalo je Bogdanu Jefteniću, srebro je osvojila Reka Bezeg, a bronzano odličje Lila Tobijaš (obe 1-2.). Ivana Ćućuz i Teodora Đukić su se plasirale u nokaut fazu, a Strahinja Lam, Jovan Greksa, Vesna Matijević i Tijana Đukić su takmičenje završile u eliminacionim mečevima.

Takmičari Vojvodine osvojili su šest medalja prošle nedelje. Najuspešniji na bečejskom Openu bio je Akoš Benke koji je osvojio prvo mesto (3-4.), Sabina Šurjan (5-6.) i Aneta Poljak (7-8.) okitile su se srebrom, dok su Radmila Tominjak (1-2.), Edina Benke (3-4.) i Atila Vamoš (1-2) osvojili bronzane medalje. Barbara Đurčik i Silard Kovač plasirali su se u osminu finala, dok su Ana Vamoš, Dorian Bata, Mihalj Varga i Emeše Lukač takmičenje završili u grupnoj fazi.

- Izuzetno sam zadovoljan kako naši mladi stonoteniseri napreduju u razvoju, kako postaju sve bolji stonoteniseri. Naši treneri sa njima dobro rade, ali da se sada deca ne uobraze, pred njima je još mnogo napornog rada – rekao je Goran Dragin, predsednik STK Bečej. – Turnir je i ovoga puta bio kvalitetan i masovan, odziv bi bio i veći da se nisu istog dana igrali neki zaostali ligaški mečevi, ali i ovako je sve bilo potaman.