Kao i prethodnih godinaUdruženje građana „Ekobečej“ organizuje takmičenje povodom Dana planete Zemlje, 22. aprila.
Očekuju se kreativni radovi od recikliranog materijala na temu „Naša planeta Zemlja“.
Za izradu radova se mogu koristiti bilo kakvi materijali - plastične boce, drvo, guma, platno, plastične kese i bilo kakva tehnika - crtanje, lepljenje, tuš, kao i dvodimenzionalni ili trodimenzionalni radovi. Sve je prepušteno mašti učesnika.
Ime, razred i škola učenika treba da budu jasno obeleženi na radu i čvrsto fiksirana. Radove treba dostaviti u O.Š. „Sever Đurkić“ do 21.aprila do 12h gde će se 22.aprila u 11h održati i mala manifestacija sa proglašenjem dobitnika.
Najkreativniji radovi će pored diplome biti nagrađeni proizvodima fabrike peciva Mini Pani iz Subotice.
Izložba će trajati nedelju dana u holu škole.