Trofej „Kolenica kupa“ po prvi put je osvojio Nenad Đukić i odneo ga u Kikindu. Po prvi put se na turniru učestvovali takmičari sa afričkog kontinenta, a srušen je i dosadašnji rekord po broju takmičara koji su igrali ping pong u OSC-u. I Bečejci su prošle nedelje nastupili u većem broju nego do sada. Bilo ih je 14. Sve ovo su karakteristike 13. izdanja „Kolenica kupa“, najjačeg, najmasovnijeg i najkvalitetnijeg takmičenje za veterane u okruženju!

„Kolenica kup“ je ovoga puta privukao 189 stonotenisera iz Rumunije, Mađarske, Libana, Hrvatske, Makedonije i Srbije.

Izlišno je mnogo pisati o kvalitetu većine takmičara koji su igrali i mečeva, trebalo je to pogledati uživo. Prštalo je na sve strane, pa iako svi govore da im je najvažnije druženje, takmičarski naboj je bio i više nego primetan.

Najbolji stonoteniser u kategoriji 35 do 50 godina starosti („Kolenica“) bio je Kikinđanin Nenad Đukić koji je u finalu pobedio Gorana Petrovića iz Niša. Treće mesto podelili su Dragana Knežević iz Osijeka (trostruki osvajač trofeja „Kolenica“) i Ljubomir Milošević iz Beograda.

U apsolutnoj konkurenciji pobedio je Knežević koji je u sjajnom finalu pobedio Stefana Kostadinovića iz Subotice, dok su treći bili Nenad Đukić i Zvonimir Britka (Beograd), takođe trostruki osvajač „Kolenice“.

Britka je bio prvi u konkurenciji 50-60 ispred Franja Capana (Duga Resa – Hrvatska), Branka Cvetkovića (Kikinda) i Milana Stanića (Novi Sad).alt

U najstarijoj konkurenciji (60+) lovorike je poneo Branko Cvetković, drugi je bio Zdenko Mađer, treći Slavoljub Kulišić (obojica iz Beograda), a dugo treće mesto pripalo je Novosađaninu Dušanu Ratkoviću.

U ovoj kategoriji, kao najstariji učesnik turnira, igrao je i Ivan M Ivanović, sedamdeset četvorogodišnji Beograđanin. Iako ima vidnih problema sa kretanjem, Ivanović je igrao odličan ping pong, a posle jednog od mečeva je rekao da „žali što nije igrao na dva prethodna turnira zbog zdravstvenih problema, ali da se vratio u još boljoj formi“. Kada govorimo o godinama života, najmlađa učesnica nedeljnog turnira bila je perspektivna jedanaestogodišnja Bečejka Reka Bezeg koja je takmičenje završila u grupnoj fazi, ali je stekla veliko iskustvo.

Na nedeljnom „Kolenica kupu“ nastupilo je i 14 stonotenisera iz opštine Bečej, što je za svaku pohvalu. Domaći takmičari su sve brojniji, a prijavljuju se i oni koji do sada to nisu činili. Među njima su Zoran Tintor, Jožef Bičkei, Bora Miljuš, Čaba Anđal, mlade Vesna Matijević, Reka Bezeg i Ivana Ćućuz. Pored njih igrali su i prekaljeni Dejan Zeremski, Milutin Glavaški, Čongor i Čaba Šurjan, Đorđe Petrov, Tibor Bezeg i Goran Dragin.

Većina njih je prošla takmičenje po grupama, a na „glavnoj tabli“ najdalje je stigao Milutin Glavaški (1/8 finala).Na nedeljnom „Kolenica Kupu“ nastupalo je i deset reprezentativaca Libije. Oni su turnir u Bečeju iskoristili kao proveru forme tokom jednomesečnih priprema u Subotici.

- Znao sam da nam neće biti lako, jer smo u Srbiji tek dve nedelje. Takmičenje je mnogo dobro organizovano sa jakim igračima – rekao je Muhamed Arbi, kapiten reprezentacije Libije.

Organizatori su po završetku zurnira bili vidno umorni, ali i zadovoljni.
- Nismo očekivali ovakav odziv takmičara, apsolutni rekord svih dosadašnjih turnira. Imali smo najave da će se nešto ovako desiti, da nam dođe 189 takmičara, pa smo se organizaciono pripremili. Postavili smo 14 stolova što je bilo dovoljno za sve. Turnir smo završili za 12 sati, bez ikakvih problema i mislim da su svi kući otišli zadovoljni igrom, plasmanom, usovima i naravno druženjem u „trećem poluvremenu“. Raduje me i činjenica da se sve više

Bečejaca prijavljuje na turnir. Poslednjih godina se trudimo da popularišemo stoni tenis kod nas i to izgleda donosi rezultate. Pogotovo što je ping pong sport koji na visokom nivou možeteda praktikujete i u poznim godinama. Bitno je i da su Bečejci „pregrmeli“ barijeru kvaliteta igre zbog kojeg možda nisu hteli da se prijave za „Kolenicu“. Sada su shvatili da je druženje, a ne rezultat, u prvom planu i sada ih je sve više – rekao je Goran Dragin, predsednik STK Bečej dodavši da nije iznenađen što je trofej po prvi put osvojio Nenad Đukić.
Druženje uz kolenice je održano u Malom lovcu. Do kasno u noć!

Zimsko Otvoreno prvenstvo Bečeja za mlađe kategorije
Dan ranije na istom mestu (subota, OSC „Đorđe Predin Badža“) do sada naučeno u stonom tenisu pokazali su mlađi takmičari. Njih 140 podeljeno u devet kategorija borili su se sa isto toliko žara kao i veterani.

STK Bečej nastupio je sa četiri takmičara. Vesna Matijević je osvojila zlatnu medalju u konkurenciji kadeta (7-8 razredi OŠ), a Reka Bezeg je bila treća (3-4). Lila Tobijaš je prošla na „glavnu tablu“ dok je debitant Hunor Bezeg takmičenje završio u takmičenju po grupama.

STK Vojvodinu iz Bačkog Gradišta predstavljalo je takođe četvoro stonotenisera i svi su se okitili medaljama. Radmila Tominjak je uzela zlato kod kadeta i srebro kod mini kadeta, dok su Ivana Ćućuz i Barbara Đurčik osvojile bronzane medalje kod kadeta.

Sabina Šurjan prvakinja Srbije
Članica STK Uzdin, Sabina Šurjan iz Bačkog Gradišta, postala je sa banatskom ekipom prvakinja Srbije u juniorskoj kategoriji. Ona je prošle nedelje u Senti osvojila zlato, a sve mečeve koje je igrala je i pobedila i dala nemerljiv doprinos osvajanju titule. Drugo mesto na takmičenju osvojili su domaćini, dok je treća bila ekipa beogradske Crvene zvezde.

Izvor: Radio Active