BEČEJ – Učenici Osnovne škole „Petefi Šandor” iz Bečeja ostvarili su izuzetan uspeh na ovogodišnjoj GENIUS konferenciji 2026, gde su predstavili robote koje su sami osmislili i programirali.
Tokom višemesečnog rada učenici su razvijali svoje projekte, usavršavajući programerska znanja, kreativnost i veštine rešavanja problema. Njihov trud rezultirao je osvajanjem sva tri mesta na takmičenju.
Prvo mesto osvojili su Dvorski Rihard i Szerda Akoš, drugo mesto pripalo je Klimi Ivet i Simonu Robertu, dok su treće mesto osvojili Biro Benedek i Bocor Žombor.
Iz škole ističu da su učenici mesecima predano radili na svojim projektima, a ostvareni rezultati predstavljaju potvrdu njihovog znanja, zalaganja i timskog rada.