Sneg koji je pao u sred marta, nije iznenadio ni opštinu Bečej, kao ni Novi Bečej.
U bečejskoj opštini, vozila Komgrada su od četvrtka uveče na putevima. Putevi se i dalje čiste i posipa se so. Na kolovozima u gradu ima nekoliko santimetara ugaženog snega, ali je na većini puteva prohodno izjavio je Goran Matić, direktor Direkcije za izgradnju Bečeja.
Slično je i u Novom Bečeju, gde je prema rečima Miloša Zvekića, direktora javnog preduzeća "Komunalac" situacija pod kontrolom. Čišćeni su svi putni pravci na izlazima odnosno ulazima u Novi Bečej, a putari čiste ulice i posipaju ih solju. Do kraja dana, očekuje se da se očiste i manje ulice ove banatske opštine.