Rukometaši novobečejskog „Jedinstva“ dočekali su u četvrtini finala, u sredu 20. novembra Kupa Vojvodine, ekipu „Jugović“ iz Kaća i tom prilikom ih pobedili rezultatom 30 – 28.

Utakmica u SRC „Jedinstvo“ u Novom Bečeju bila je i više nego dinamična i zanimljiva za gledanje. Gosti su već u prvom minutu dali gol, naši momci su izjednačili i takva dinamika igre trajala je tokom celog prvog poluvremena. Gol vođstva za goste, pa izjednačenje domaćina trajali su do poluvremena koje je završeno rezultatom 15-15. U drugom poluvremenu, situacija je bila nešto drugačija budući da su Novobečejci poveli, a Kaćani ih sustizali. Tek u pedesetom minutu gosti iz Kaća napravili su dva gola razlike, ali igrači „Jedinstva“ uhvatili su dobar tempo i u samoj završnici meča prvo nadoknadili rezultat, a potom i pobedili sa dva razlike.

Golove za „Jedinstvo“ dali su Strahinja Ristić (osam pogodaka), Jovan Ristić (sedam pogodaka), Ivan Spasojev (šest), Milan Labus i Ivan Crnjin po četiri pogotka, a Đorđe Vujackov dao je jedan gol. Za „Jugović“, pogotke su postigli Nikola Bogojević (sedam), Nemanja Momčilović i Miroslav Grozdić (po šest), Dušan Bozoljac (tri), Branko Karanović i Nikola Kovačević (po dva gola), Aleksandar Kočić i Zoran Kukić po jedan gol. Najbolji igrač utakmice bio je Goran Živkov iz ekipe „Jedinstvo“.

Miroslav Macura, igrač „Jedinstva“, saglasan je da je utakmica bila veoma zahtevna: „Na našu sreću, mi smo pred našom publikom ostvarili pobedu. Prošli smo u finale gde dočekujemo pobednika u meču Sombor – Vrbas. Nadamo se da ćemo proći to polufinale, proći u finale. Ono se 17. decembra održava ovde u Novom Bečeju i mi bismo voleli da igramo ovde pred domaćom publikom to finale Kupa Vojvodine“. On je dodao i da se „Jedinstvo“ takmiči i u Super B rukometnoj ligi gde je situacija prilično izjednačena i gde im predstoji okršaj sa ekipom iz Crvenke kako bi popravili rezultat posle nedavnog poraza u Novom Bečeju.