U četvrtak, 5. oktobra, u svečanoj sali opštine Novi Bečej, Branko Svilengaćin, zamenik predsednika opštine, ugostio je, u okviru Dečije nedelje, delegacije učenika osnovnih i srednje škole sa teritorije naše opštine, kao i decu iz predškolske ustanove “Pava Sudarski”.

 

Kroz razgovor sa našim mladim sugrađanima, Svilengaćin ih je upoznao sa tim šta je to opština, čime se bave njeni zaposleni, ali i koje sve probleme opština može pomoći da se reše. Pored njega, domaćin današnjeg druženja i razgovora bila je i Ivana Dobožanov, koordinatorka Kancelarije za mlade. Ona je iskoristila priliku da predstavi aktivnosti kancelarije, ali i da pozove sve mlade da se pridruže radu ove institucije smeštene u ulici Rajka Rakočevića.

U duhu dijaloga, predstavnici opštine pitali su naše mlade sugrađane koji problemi ih tište. Tako je Emilija Stepančev, učenica osnovne škole “Josif Marinković”, kao veliki problem istakla stanje sportskog terena te škole. “Radi se o sportskom terenu. Imamo rupe na samom terenu koje se pune vodom kad pada kiša i sutradan ne može ništa da se radi tamo” rekla je Stepančev dodavši i da se o tome već pričalo i sa predsednikom opštine i da se nadaju da će se to uskoro rešiti. Učenici osnovne škole “Miloje Čiplić” interesovali su se za rešenje lošeg stanja unutrašnjeg dvorišta koje je nebezbedno za korišćenje, a učenike osnovne škole “Milan Stančić Uča” interesovalo je da li se može rešiti problem vlage u fiskulturnoj sali te škole. 

Vidno zadovoljan druženjem sa decom naših škola bio je i Branko Svilengaćin koji ih je nazvao “budućim stubovima našeg društva”. Komentarišući razgovor sa osnovcima i srednjoškolcima, on je rekao: “Naša ideja bila je da napravimo jedan mali iskorak u odnosu na neke ranije sadržaje i da se predstavnicima i predškolske ustanove i učeničkih parlamenata popričamo o njihovim realnim potrebama, zapažanjima, željama, viđenjima, ujedno da se predstavimo i mi kao opština, da im već u ovim godinama predočimo šta je to što se ovde dešava i da vidimo kako te njihove želje i potrebe možemo da ispunimo”. On je istakao i da su deca bila veoma konstruktivna i da je ovo bio jedan zaista smislen razgovor, a da je sada na opštini da se pozabavi rešavanjem problema.

Posle kraćeg formalnog dela, Branko Svilengaćin i Ivana Dobožanov poslužili su školarce i predškolce osveženjem, a deca iz predškolske ustanove su odrecitovala nekoliko pesmica upotpunivši tako prigodu.

 


PROČITAJTE JOŠ...

 

NAJČITANIJE

U Bečeju u apoteci, ulica Glavna broj 26, u utorak, 9. ...

Lep osmeh je mnogo više od estetike; on reflektuje naš...

Tokom letnje sezone često dolazi do samozapaljenja auto...

Laboratorija Doma zdravlja u Novom Bečeju odnedavno je ...

Ministarstvo za brigu o selu odobrilo je Opštini Novi B...

Kancelarija za mlade opštine Bečej u saradnji sa Opšt...

NAJNOVIJE

Republički hidrometeorološki zavod izdao je upozorenje...

USR "Kečige" iz Bačkog Petrovog Sela organizuje marato...

Obaveštavamo građane opštine Bečej da će se u petak...

Važno je znati kako se dokaziju lekarske greške i kome...

Fudbalski klub Vojvodina iz Bačkog Gradišta organizuje...

Od 1. jula 2024. godine, roditeljski dodatak za rođenje...

Save
Cookies user preferences
We use cookies to ensure you to get the best experience on our website. If you decline the use of cookies, this website may not function as expected.
Accept all
Decline all
Analytics
Tools used to analyze the data to measure the effectiveness of a website and to understand how it works.
Google Analytics
Prihvati
Otkaži
Shopify.com
Prihvati
Otkaži
Unknown
Unknown
Prihvati
Otkaži