Načelnik Sektora MUP Srbije za vanredne situacije Predrag Marić upozorio je u petak uveče da se tokom noći očekuje još lošije vreme u Srbiji i apelovao na gradjane da nikako ne kreću na put.
U saopštenju Ministarstva odbrane navodi se da se Vojska Srbije uključila u akciju deblokade puteva, pošto su snežni nanosi i jaki udari vetra zavejali ljude i vozila na više lokacija.
"Začuđujuće je odsustvo odgovornosti gradjana, koji se u ovakvim slučajevima odlučuju na put. Veče ćemo dočekati spokojno, a vojna vozila ostaće na terenu", izjavio je ministar odbrane Nebojša Rodić.
Transportni helikopter 204. vazduhoplovne brigade Mi-17 u pet navrata do bolnice u Zrenjaninu prevezao je 84 osobe koje su bile zavejane u okolini Stajićeva.
Na putu Bačka Topola-Subotica kod Novog Orahova, Prva brigada angažovala je tenk za izvlačenje zavejanih vozila.
(Beta)