Ne severnoj Zemljinoj polulopti (danas) u subotu 21. decembra u 18 časova i 11 minuta počela je zima, dok je u istom trenutku na južnoj polulopti počelo leto.
Na dan početka zime obdanica je najkraća, a noć najduža, podsetilo je Astronomsko društvo "Ruđer Bošković".