U subotu, 12. novembra, na Gradskom stadionu u Novom Bečeju pred oko 100 gledalaca odigrana je utakmica 14. kola VFL „Istok“ između FK “Jedinstvo” iz Novog Bečeja i FK „Radnički“ iz Sutjeske. Krajnji rezultat nerešeno 3:3.

Po hladnom i kišovitom vremenu razigrani fudbaleri obe ekipe su navijačima pružili izuzetno borbenu i dinamičnu igru. Već u 4. minutu Peruničić je zatresao mrežu gostiju, da bi u 11. minutu Zoretić izjednačio rezultat. Penalom, u 27.minutu Ognjenović je poveo gostujuću ekipu u vođstvo od 1:2. Naši momci su na ovaj rezultat uzvratili jačom igrom, što je rezultiralo još jednim penalom i golom Josimovića u 31. minutu kada je usledilo još jedno izjednačenje, ali je odgovor ubrzo stigao u 33.minutu od Matića, kada su gosti preuzeli vođstvo i rezultatom od 2:3 završili prvo poluvreme.

U drugom poluvremenu uprkos jakoj igri, tek je u 50. minutu Bodgan uspeo dati gol, izjednačivši i postavivši time i krajnji rezultat od 3:3.

U toku igre žute kartone su dobili, od domaćih igrača Peruničić, Josimović, Petrov i Drljača, a od gostiju Dubljević, Čanak i Miloševič, dok je Mihael, igrač gostiju u 89. minutu isključen iz igre zbog dve opomene.

Nakon ove utakmice, ekipa „Jedinstvo“ se nalazi na 6. mestu na tabeli.

Sledeća, ujedno i poslednja utakmica u polusezoni će se odigrati u nedelju, 20. novembra u Nakovu protiv ekipe „Polet“.