U subotu, 15.oktobra, pred oko 100 gledalaca na Gradskom stadionu u Novom Bečeju je odigrama utakmica 10. kola VFL "Istok" između FK „Jedinstva“ iz Novog Bečeja i FK “Dolina” iz Padine, kada su naši momci briljirali na terenu, što pokazuje i rezultat od 5:0.

Prvo poluvreme je završeno rezultatom 2:0, a oba gola je za “Jedinstvo” postigao je Peručinić Nikola u 17. i u 28. minutu igre.

Drugo poluvreme igrači “Doline” su započeli malo jačom igrom, propustivši niz prilika da i sami dođu do gola, što su momci iz “Jedinstva” iskoristili i u 66. minutu, kada je Peruničić još jednim pogotkom povećao razliku, dok se do konačnog rezultata od 5:0 stiglo golovima Josimović Bojana u 70. minutu i Bogdana Radiše u 86. minutu igre.

“U utakmicu smo ušli ozbiljno, znajući da neće biti lako, jer su ovakve utakmice možda i najteže. Na vreme smo dali ta dva gola, a u drugom poluvremeno smo samo povećali broj golova. Ova pobeda je zasluga čitave ekipe”-izjavio je na kraju utakmice Peruničić, strelac 3 gola.

Tokom čitave utakmice domaći fudbaleri su bili nadmoćniji i iskoristili su sve svoje šanse za ubedljivu pobedu pomerivši se na tabeli na 10.mesto u Vojvođanskoj ligi grupe “Istok”.

Sledeća utakmica će se odigrati u subotu, 22.oktobra protiv FK ”Sloga”.