Učeničkom himnom „Gaudeamus igitur“ u izvođenju školskog hora pod vođstvom profesorke muzike Vesne Smajlović, bečejska Gimnazija obeležila je 87. rođendan.
Na proslavi su prisustvovali direktori preostale dve srednje škole, nekih osnovnih, prosvetni inspektor, članovi Saveta roditelja, te slavljenici profesori i učenici.
- Bez obzira na brojna teška vremena, nedaće i društvena previranja koja su nas kroz istoriju pratila, naša škola se, kao Feniks iz pepela, izdizala i bivala sve snažnija. Od 2006. godine u našoj školi se izvodi kabinetska nastava, koja je propraćena najsavremenijim nastavnim sredstvima, računarima, projektorima, interaktivnim tablama i drugim multimedijalnim sadržajima. Zahvaljujući obrazovnom nastavnom kadru i vrednom radu učenika, već nekoliko godina spadamo u grupu najboljih obrazovnih škola svog profila u Vojvodini -rekao je direktor bečejske Gimnazije mr Miodrag Basarić.
Svečani program oplemenjen je recitovanjem gimnazijalaca Lee Peter i Filipa Sadžakova, te uručenjem jubilarnih nagrada i to Atili Galfiu za deset godina rada, Dubravki Milinkov i Željkici Češljarov za dve decenije vernosti i Biljani Bošković i Ildiki Milanović za trideset godina rada.
izvor: Dnevnik