Povodom Svetskog dana bez automobila, danas (22. septembra) u centru Bečeja, deljeni su flajeri, sadnice, bombone za najmlađe kao i platnene vreće koje su, na opštu radost sugrađana, potpisivali olimpijci Marko Novaković i Dejan Terzić.
U obeležavanja Svetskog dana bez automobila ove godine pored opštinskog Odseka za zaštitu životne sredine i prostornog planiranja, aktivnostima su se priključili i Turistička organizacija i Kancelarija za mlade.
Ova jednočasovna akcija je jedna u nizu, koju svake godine, u cilju jačanja svesti o potrebi zaštite životne sredine i jačanja nivoa obrazovanja, te popularizacije zdravog života, organizuje lokalna samouprava.
izvor: becejinfo.rs
{fshare}