Zbog vanredne situacije u zemlji, ni popularna kulturna manifestacija neće biti održana, potvrdili organizatori.
"Novi datum kada će muzeji i institucije kulture širom zemlje otvoriti svoja vrata i prikazati sve na čemu se do sada vredno radilo biće naknadno saopšten, kada se stabilizuje i situacija u zemlji. Noć muzeja poziva sve posetioce u Beogradu i Novom Sadu, da se pridruže akciji pomoći građanima u nevolji. U subotu, 17. maja, određeni muzeji u Beogradu i Novom Sadu će biti otvoreni, kako bismo svi zajedno pomnogli građanima u nevolji. Oni koji mogu, neka ponesu sve: od flašice vode do konzerve hrane, ćebadi, sredstava za higijenu, obuće i garderobe... U Beogradu će, od 18-21 sat, građani svoj doprinos moći da ostave u Etnografskom muzeju, Kolarčevoj zadužbini, Pozorištu Boško Buha, Muzeju nauke i tehnike, Vojnom muzeju, Zavodu za zaštitu spomenika kulture grada Beograda, Kući legata, Zepter muzeju, Muzeju grada Beograda – Konak kneginje Ljubice, Muzeju primenje umetnosti, Kulturnom centru Beograda, Turističkoj organizaciji Srbije, Istorijskom muzeju Srbije, Muzeju Crvene Zvezde, Republičkom hidrometeorološkom zavodu – Opservatoriji u Karađorđevom parku, Narodnoj biblioteci Srbije, Muzeju Nikole Tesle, Kući kralja Petra, Austrijskom kulturnom forumu – Ambasadi Austrije, Muzeju PTT-a", navode organizatori.