Astronomskog društva "Ruđer Bošković” saopštilo je da će leto početi u petak, 21. juna u 7:04 sata.
Na dan početka leta na severnoj Zemljinoj polulopti, obdanica je najduža, a noć najkraća.
Sunce će, u Beogradu, izlaći 4:52 sati, a zalaći u 20:28 sata, što znači da će obdanica trajati 15 sati i 36 minuta, a noć 8,0 sati i 24 minuta.
U saopštenju se dodaje, da istovremeno, u ovom 172 danu u godini (u petak, 21. juna) za stanovnike južne Zemljine polulopte, počinje zima.
izvor. pressonline.rs