"Izjava ministra poljoprivrede Gorana Kneževića da će država rešiti pitanje Poljoprivredno industrijskog kombinata "Bečej" ohrabruje, s obzirom na neshvatljivo ignorantski odnos bivšeg ministra poljoprivrede i dosadašnje pasivno ponašanje aktuelnog ministra u vezi sa sudbinom ovog poljoprivrednog giganta", poručio je pokrajinski sekretar za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost polova Miroslav Vasin.
Kako dalje kaže, "imajući u vidu da je radna grupa Vlade Vojvodine, na čijem sam čelu, pre dve godine inicirala pokretanje namenskog stečaja u ovom kolektivu, stabilizovala proizvodnju, očuvala radna mesta i sačinila plan reogranizacaje koji je garantovao opstanak PIK "Bečej", pozivam ministra Kneževića da upozna javnost sa svojim planom, kako bi se uverili da i on garantuje ostvarenje ciljeva koje je garantovao plan reorganizacije koji je imao podršku Vlade Vojvodine".
Podsećamo, ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Goran Knežević je juče u razgovoru sa predsednikom Opštine Bečej Vukom Radivojevićem rekao da će država pomoći opstanak kombinata PIK Bečej koji je sa oko 1.400 zaposlenih itekako značajan ne samo za Bačku i Vojvodinu već i za čitavu Srbiju.
izvor: RTV