Prvo su izglasali sebi povećanje mesečnih nadoknade za 60 odsto, sa 7.500 na 12.000 dinara, a onda, i pored brojnih primedbi opozicionih odbornika, bez ikakvog uključenja u raspravu odbornici vladajuće većine digli ruke u znak davanja saglasnosti na programe rada javnih preduzeća i ustanova za tekuću godinu. To je najznačajniji deo osme sednice Skupštine opštine Bečej, koja je održana poslednjeg januarskog dana.
Predsednik odborničke grupe DS i jedini bečejski poslanik u pokrajinskoj skupštini Slobodan Zlokolica izneo je nezadovoljstvo što u pripremi ove tačke dnevnog reda nisu pozvani na konsultaciju predsednici opozicionih odborničkih grupa DS i SVM. Dodao je da nije protiv nadoknade, jer svaki rad treba obeštetiti, ali i da se ne seća da je u minulih sedam meseci ijedan odbornik vladajuće koalicije uzeo učešće u raspravi po bilo kojem pitanju, sem što su redovno dizali ruke kada je to bilo potrebno.
izvor: Dnevnik.rs, vest u celosti procitajte OVDE